
Наприкінці 2023 року в засобах масової інформації розлетівся скандал щодо діяльності «смотрящого» в антикорупційній АРМА – позаштатного радника голови агентства Олени Думи, громадянина Грони Вадима. Зокрема, видання Bihus.Info повідомляло про фактичне керівництво діяльністю АРМА особою, яка формально не обіймає посади в структурі агентства, однак продовжує впливати на кадрові рішення та управлінські процеси.
Зокрема, тодішній керівник Центрального міжрегіонального територіального управління АРМА Владислав Романов неодноразово публічно попереджав керівництво держави про факти порушення закону командою Олени Думи та потенційної загрози для національної безпеки України.(https://bihus.info/tinovyj-kurator-arma-napysav-zayavu-pro-vyhid-z-antykorupczijnoyi-rady-agentstva-pislya-syuzhetu-bihus-info/).
За відмови виконувати незаконні доручення такого псевдо патріотичного керівництва означеної антикорупційної інституції, Романов був безпідставно публічно звинувачений у корупційних та службових злочинах, звільнений з посади та обтяжений надуманими кримінальними справами. Вадим Грона, в свою ж чергу тихесенько був змушений піти в тінь.
06.02.2025 року Київський окружний адміністративний суд у справі №320/44391/23 ухвалив рішення про визнання звільнення Владислава Романова з посади незаконним та зобов’язав АРМА негайно поновити його на посаді.
Станом на сьогодні рішення суду не виконане. Голова АРМА Олена Дума демонстративно його ігнорує, порушуючи закон України «Про виконавче провадження» та положення Конституції України.
Також, рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 18.02.2025 у справі № 761/27821/24 про захист честі та гідності, визнано недостовірними та безпідставними звинувачення керівництва АРМА, за якими звільнили Романова. Судом підкреслено, що, розповсюджуючи недостовірну інформацію про державного службовця, Олена Дума та ії поплічники, займаючи найвищі керівні посади, фактично здійснили правопорушення.
Це рішення створює прецедент та добре ілюструє, що для Думи та її команди брехня – це така сама звична і нормальна річ, як філіжанка чаю на сніданок.
Водночас, за фактом нанесення тілесних ушкоджень «смотрящим» Владиславу Романову було відкрито кримінальне провадження №12023105100002031, яке розслідується Шевченківським УП ГУНП у
м. Києві.
Попри наявність відеозапису, свідків події та офіційного висновку судово-медичної експертизи (№042-2040-2023 від 15.01.2024 року), що підтверджує факт завдання тілесних ушкоджень, численні звернення антикорупційних організацій, громадських активістів, суспільний резонанс, за майже півтора роки розслідування підозра винній особі не вручена й досі. Кримінальне провадження фактично саботується органами поліції та прокуратури, вочевидь, не без втручання керівництва АРМА.
Злочинець, який вчинив насильство щодо державного службовця, досі не поніс жодної відповідальності та вільно пересувається столицею, створюючи загрозу для інших громадян.
Не зважаючи на численні звернення до поліції щодо розслідування кримінального провадження, звернень до органів прокуратури щодо здійснення контролю в рамках зазначеного кримінального провадження, відповіді на жодне з них не отримано.
Для встановлення законності, звернення також були адресовані до народних депутатів України, зокрема голові Комітету антикорупційної політики Радіній Анастасії, її колег Шинкаренку Івану, Ткаченку Олександру та Сюмар Вікторії. І теж тиша. Що не є дивним, адже ще недавні помічники вказаних народних депутатів Павло Великоречанін та Станіслав Костюченко наразі обіймають посади в АРМА заступника голови та директора департаменту правового забезпечення.
Тим часом: за даним Transparency International, таке головування Олени Думи в АРМА протягом короткого періоду стало причиною падіння антикорупційнних рейтингів України на кілька пунктів; провалено виконання плану Україна-ЄС Ukraine Facility щодо реформування АРМА до кінця березня 2025, що ставить під загрозу отримання нами мільярдів європейської допомоги; голова антикорупційного комітету парламенту Анастасія Радіна б’є на сполох, що АРМА стало закритим темрявом навіть для Верховної Ради, якій агенція за законом є підзвітною та підконтрольною.
Автор:
Голова правління Громадської організації «Надзвичайна комісія по боротьбі з корупцією та саботажем» – Сергій Косенко