Монтаж оптичного кабелю на опорах

01/09/2021

Монтаж оптичного кабелю на опорах

Технологія, за якою підвішується волоконно-оптичний кабель на опорах, заслужено посідає перше місце серед інших способів будівництва ВОЛЗ. Більше 60% всіх існуючих оптичних ліній зв'язку в нашій країні - підвіс. А якщо говорити про будівництво, то в рамках реалізації проекту щодо усунення цифрової нерівності (УЦН), на сьогоднішній день, методом підвісу ОК побудовано більше 75% всіх ВОЛЗ УЦН.

Оптичні кабелі, які використовуються для підвісу

В якості основних елементів в підвішуванні ОК використовуються: арамідні нитки і/або склонитки або склопластикові прутки і/або сталевий дріт. Арамідні нитки міцніше склониток, і тільки кабель з арамидов дозволений для використання на лініях електропередачі.

В оптичних кабелях, вбудованих в грозотрос, і самонесучих металевих кабелях, може застосовуватися сталевий дріт плакирований алюмінієм (виключає корозію).

Крім зовнішньої ізоляції (оболонки) кабелю (тут може використовуватися спеціальний трекінгостійкий поліетилен), інші елементи в порівнянні з «звичайними» оптичними кабелями не зазнали великих змін, це - гідрофобні гелі, оптичні модулі (також використовуються сталеві оптичні модулі, заповнені гідрофобним гелем) і т. д. трекінгостійкий поліетилен в конструкції ОК запобігає деградації оболонки кабелю під дією поверхневих розрядів, тим самим забезпечуючи захист оптичного кабелю там, де це необхідно.

 

Тільки оптичні кабелі в діелектричному виконанні допускаються до підвісу на лініях електропередач і енергооб'єктах: тут не йде мова про оптичний кабель вбудований в грозотрос, а ОК мають в своїй конструкції метал у всіх інших випадках.

Кабель підвісний з виносним силовим елементом (тип «вісімка»)

Також розглянемо основні конструкції ВОК

Є варіанти оптичного кабелю як з тросом, так і зі стеклопластіковим стрижнем. З останнім кабель стає повністю діелектричним. Обидва варіанти виконують роль основних виносних силових елементів. У розрізі такий кабель має форму вісімки, за що і отримав свою другу назву. Існують як багатомодульні, так і одномодульні конструкції. Одномодульні мають відносно невелику ємність ОВ.

Проектування ВОЛЗ на опорах

Полегшити і спростити процес проектування підвісних ВОЛЗ допоможуть різні конфігуратори, розроблені при безпосередній участі провідних технічних фахівців профілних заводів. Конфігуратор - безкоштовні онлайн-програми.

Кожен конфигуратор функціонально розбитий на ряд послідовних кроків: на кожному етапі користувач вносить вихідні дані свого проекту і на виході має результати у вигляді відповідних розрахунків.

  • Конфігуратор ВОЛЗ на ПЛ з ОКГТ
  • Конфігуратор ВОЛЗ на ПЛ з Оксна
  • Інші конфігуратори в допомогу
  • Конфігуратор PON в приватному секторі
  • Підбір оптичного кабелю
  • Підбір ОКГТ / ГТК
  • Підбір муфт і затискачів


Технології та особливості монтажу ВОЛЗ на опорах

Технології монтажу ВОК методом підвісу:

  • підвіс самонесучого * або 8-образного кабелю;
  • підвіс оптичного кабелю, вбудованого в грозотрос (ОКГТ) * або підвіс оптичного кабелю, вбудованого в фазний провід (ОКФП) ;
  • навівка оптичного кабелю на грозотрос, на фазний провід, на діелектричний трос, на оптичний самонесучий кабель (ЗМУ) 
Найширший спектр обладнання для монтажу кабеля Ви знайдете на сайті Setevoe.com.ua

Купить

×