Як вибрати зварювальний апарат для оптоволокна

01/04/2021

Как выбрать сварочный аппарат волсСучасний вітчизняний ринок пропонує широкий спектр даних приладів. Тому найбільшою складністю, з якою стикається споживач є вибір. Для того щоб устаткування відповідало всім вимогам потрібно заздалегідь визначитися з цілями, які будуть ставитися перед ним.

Крім того, виконаний зварювальним апаратом шов повинен відрізнятися надійністю, тому вибираючи обладнання звертають увагу на наступні параметри:

  • Для яких типів волокон воно підходить;
  • Кількість можливих з’єднань і витрачений на них час;
  • Спосіб центрировки (по серцевині або V-канавок);
  • Комплектація.

Є і ще один нюанс. Ціни на такі зварювальні апарати досить високі і найдешевша модель коштує 4 тисячі, а дорога близько 20 тисяч доларів. Настільки широкий діапазон пояснюється різними функціональними можливостями пристрою, а також якістю виконуваного шва.

Найбільшим попитом користуються прилади з вирівнюванням по центру волокна. Вони можуть відрізнятися габаритами і комплектацією, в той час як якість зварювання практично у всіх приладів однакове і має відповідати існуючим нормам.

 

Важливим фактором є і якісне виконання самого апарату для оптоволокна. Цей показник знаходиться в прямій залежності від виробника.

Огляд кращих моделей

Останнім часом ситуація на ринку така, що кращий вважається продукція японських компаній, проте за деякими позиціями їй не поступаються і китайські моделі. Якщо розглядати обладнання, яке випускається в Японії, то найбільшого поширення набула продукція фірми Fujikura. Зварювальні апарати для оптоволокна цього виробника відрізняються високою якістю і надійністю.

Якщо порівнювати їх з китайськими агрегатами, то останні мають більш низьку ціну. Н знову ж, якщо ви шукаєте обладнання, яким можна паяти відповідальні лінії, але його вартість знаходиться в межах 120-130 тисяч рублів за моделі виробництва Китай і 300-350 тисяч рублів – Японії. У комплектацію такого зварювального набору входять:

  • апарат;
  • батарея;
  • поличка розміщення усаджених волокон;
  • пристосування для чищення;
  • сколювач;
  • кабелі;
  • стриппер для волокон;
  • футляр для перенесення.

Також до кожного приладу додається інструкція з експлуатації та сертифікат відповідності.

Якщо передбачається придбання апарату для якісного зварювання одиночних волокон, то вибирати доведеться з дорогих, але в той же час найбільш надійних приладів:

  1. Fujikura FSM-30S;
  2. Sumitimo Type 39;
  3. Jilong KL-260C.

Ці моделі дають можливість зварювати волокна зі зміщенням, коли необхідно отримати атенюатор.

Для коротких ліній підійдуть зварювальні апарати, придбані оптом, які зводять волокна не по серцевині, а зрушуючи по V-подібним канавкам. У них відсутні сервомотори, а камера і екран використовуються для контролю оператором. Звичайно точність виконання шва у таких зварювальних апаратів для оптоволокна гірше, але і ціна значно нижча. До лінійці таких приладів можна віднести:

  • Fujikura FSM-18S;
  • Sumitomo Type-46.

Грамотна експлуатація обладнання

Сварка оптоволокна, виконувана на спеціальному апараті повинна проходити під наглядом фахівця. Це пов’язано зі складністю роботи на такому обладнанні. Адже процес зварювання на ньому складається з таких етапів, як:

  1. Обробка кабелю;
  2. Очищення волокон;
  3. Протягування світловода в спеціальні захисні гільзи;
  4. Сколювання, причому перпендикулярно осі;
  5. Приміщення зварювальних країв кабелю в затискачі;
  6. Суміщення їх під мікроскопом.

Причому кожне з цих процесів вимагає від виконує його не тільки знань в цьому питанні, але і навичок роботи з обладнанням. Тому намагатися виконати роботу самостійно не варто. Краще скористатися послугами фахівця.

Share

You may also like...