Коліматорні прицели – все про коліматори

15/11/2022

Коліматори ділять на активні та пасивні. Перші працюють від елементів живлення, і їхня прицільна марка світиться цілодобово. Пасивні ж не потребують зовнішніх джерел енергії, і це дає певну перевагу; мінус у тому, що прицільна марка світиться лише вдень і при слабких сутінках, вона малоконтрастна та неяскрава.

Є також наскрізні та «сліпі» коліматорні приціли https://profoptica.com.ua/kollimatornye-pricely/. Відрізняються вони тим, що, використовуючи наскрізні, можна прицілюватися як одним, так і двома очима, а використовуючи «сліпі» або як ще називають стереоскопічні, прицілюватися треба тільки двома очима.

Як вибрати коліматорний приціл

Який краще вибрати коліматор: відкритий чи закритий? В принципі, це справа особистих переваг. На нашому сайті є безліч варіантів і першого і другого типу. Закриті приціли довговічніші. Вони мають найкращий захист від механічних пошкоджень та негативного впливу факторів навколишнього середовища, наприклад, запотівання скла. Однак вони мають один мінус – вони громіздкі. А відкриті коліматори набагато компактніші, у них естетичні характеристики краще. А ще вони, через свої невеликі габарити, не так перешкоджають огляду. Тому вибирати доводиться між довговічністю чи зручністю використання.

У чому переваги прицілу коліматора перед іншими? Приціл виконує дві важливі функції. По-перше, він потрібний для того, щоб навести зброю на мішень, а по-друге, щоб утримувати її, так би мовити, на мушці. І якщо мета рухається, то зробити постріл, використовуючи оптичний приціл, буде дуже складно. Оптику потрібно буде постійно наводити. Коліматор же цього не потребує. Зафіксувавши ціль, він чітко показує, куди стріляти, навіть якщо вона рухається швидко і безладно. Для точного пострілу цей приціл не потребує чіткого наведення. Також його перевагою перед оптичною є менша вага і, тому, його з успіхом можна використовувати на рушницях малих калібрів. А ще коліматори марки Eotech можуть працювати разом із приладами для нічного бачення.

На відміну від лазерного, прицільна марка коліматора не буде ніким виявлена, оскільки є, скажімо так, віртуальною, її бачить лише стрілець. Тому такі приціли ефективно використовуються як на полюванні, а й під час військових діях. Для снайперів важливо залишатися невиявленими, отже, лазерний приціл може видати, а коліматор – ні.

Недоліком коліматорних прицілів є те, що в більшості вони живляться від батарейок, які, у свою чергу, погано переносять низькі температури. А якщо немає харчування, то такий приціл приціл стає марною річчю. Тому, купуючи коліматор, подбайте, щоб він був забезпечений швидкознімним кронштейном. Якщо приціл вийшов з ладу, його можна швидко зняти та продовжувати полювати.

Share

You may also like...