Як вибрати серверну шафу
31/03/2021
Серверна шафа або стійка – це система для кріплення пристроїв всередині шаф і відкритих рам. Вони стандартизовані, і завдяки цьому, знаючи, що даний пристрій має шасі розміром з стійку, ви можете бути впевнені, що воно поміститься в вашу шафу. В основному в якості серверних шаф використовуються підлогові варіанти через велику вагу обладнання, але можливі і настінні варіанти. Ось основні моменти на які потрібно звернути увагу при виборі.
Установча ширина в дюймах
Найчастіше цей параметр становить 19 дюймів. Деякі пристрої, призначені в основному для невеликих установок, можуть мати ширину 10 дюймів, а деякі величезні сервери можуть бути побудовані шириною 21 дюйм, але це буває дуже рідко.
Висота в одиницях U – номінальна висота
Юнітовая розмітка серверної шафи
З метою стандартизації висота установки в стоєчних шафах вказана в одиницях U (юнитах), які можуть використовуватися в кожній шафі. 1U становить 1,75 дюйма, що становить 44,45 мм. Більшість встановлюваних всередину пристроїв мають висоту від 1U до 4U, тому знаючи загальна кількість U-одиниць, який буде потрібно вашим мережевим пристроям, ви отримаєте необхідну висоту. Однак необхідно пам’ятати, що блоки U дають вам внутрішню висоту установки, а не зовнішній розмір шафи або рами.
Зовнішня висота, або так звана загальна висота – вона тісно пов’язана з конструкцією шафи і може відрізнятися для однієї і тієї ж номінальної висоти через різного устаткування, такого як охолоджуючі вентилятори на даху або коліщатка для пересування.
Ширина і глибина
Нутрощі серверної шафи
Що стосується інших внутрішніх вимірювань – глибини і ширини, то офіційних стандартів немає – однак, через функціональності, є певні розміри, які виробляються багатьма виробниками.
Стандартна ширина становить 600 і 800 мм, з яких 600 мм – основний тип, а 800 мм – розширений. У шафах шириною 800 мм простіше обслуговувати великі пучки проводів, додаткову ширину можна використовувати для установки систем управління кабелями всередині шафи. Для глибини є деяку різноманітність. Для навісних шаф є 450, 550 (двосекційні) і 600 мм. З іншого боку, підлоговий монтажний шафа може мати глибину 600, 800, 1000 і навіть 1200 мм. Тут важливо те, що зовнішня глибина безпосередньо не говорить про те, наскільки глибоко можна встановити пристрій. Різні телекомунікаційні шафи розрізняються по конструкції і пропонують різну кількість місця всередині. Багато з них мають модульну конструкцію, це означає, що напрямні стійки усередині можна розміщувати в різних положеннях, але також має бути залишено деякий простір ззаду і спереду кожного пристрою, щоб забезпечити правильну прокладку кабелів і потік повітря.
Глибина. Ця інформація для кожної шафи різна, і зазвичай ви можете прочитати про це в його описі. Це дає нам уявлення про базову положенні напрямних серверної шафи, що дозволяє легко встановити полки, що входять в комплект. Зазвичай, конструкція спроектована таким чином, щоб у вас було 100 мм спереду і ззаду для прокладки кабелів і т.п.
Двері шафи
Телекомунікаційний шафа в розборі
У підлогових серверних шафах, є два найпопулярніших випадку: перший – це передня скляна і суцільнометалева задня двері, а по-друге, обидві двері металеві з перфорацією. Вибір продиктований пристроями, призначеними для установки всередині. У телекомунікаційних шафах, де немає необхідності в охолодженні, найкраще використовувати скляні двері і суцільнометалевий корпус. У тих випадках коли повітряне охолодження є запорукою нормальної роботи обладнання, найкращим рішенням є двері з перфорацією.
І, нарешті, колір корпусу. Це повністю залежить від вас, деякі люди стверджують, що в серверній шафи повинні бути чорні, а ось сірі – для громадських місць, але це всього лише справа смаку. Крім цього іноді може знадобиться антивандальне виконання шафи, що обумовлює застосування більш товстого металу і надійних замків.