Монтаж оптичного кабелю на опорах

01/09/2021

Монтаж оптичного кабелю на опорах

Технологія, за якою підвішується волоконно-оптичний кабель на опорах, заслужено посідає перше місце серед інших способів будівництва ВОЛЗ. Більше 60% всіх існуючих оптичних ліній зв’язку в нашій країні – підвіс. А якщо говорити про будівництво, то в рамках реалізації проекту щодо усунення цифрової нерівності (УЦН), на сьогоднішній день, методом підвісу ОК побудовано більше 75% всіх ВОЛЗ УЦН.

Оптичні кабелі, які використовуються для підвісу

В якості основних елементів в підвішуванні ОК використовуються: арамідні нитки і/або склонитки або склопластикові прутки і/або сталевий дріт. Арамідні нитки міцніше склониток, і тільки кабель з арамидов дозволений для використання на лініях електропередачі.

В оптичних кабелях, вбудованих в грозотрос, і самонесучих металевих кабелях, може застосовуватися сталевий дріт плакирований алюмінієм (виключає корозію).

Крім зовнішньої ізоляції (оболонки) кабелю (тут може використовуватися спеціальний трекінгостійкий поліетилен), інші елементи в порівнянні з «звичайними» оптичними кабелями не зазнали великих змін, це – гідрофобні гелі, оптичні модулі (також використовуються сталеві оптичні модулі, заповнені гідрофобним гелем) і т. д. трекінгостійкий поліетилен в конструкції ОК запобігає деградації оболонки кабелю під дією поверхневих розрядів, тим самим забезпечуючи захист оптичного кабелю там, де це необхідно.

 

Тільки оптичні кабелі в діелектричному виконанні допускаються до підвісу на лініях електропередач і енергооб’єктах: тут не йде мова про оптичний кабель вбудований в грозотрос, а ОК мають в своїй конструкції метал у всіх інших випадках.

Кабель підвісний з виносним силовим елементом (тип «вісімка»)

Також розглянемо основні конструкції ВОК

Є варіанти оптичного кабелю як з тросом, так і зі стеклопластіковим стрижнем. З останнім кабель стає повністю діелектричним. Обидва варіанти виконують роль основних виносних силових елементів. У розрізі такий кабель має форму вісімки, за що і отримав свою другу назву. Існують як багатомодульні, так і одномодульні конструкції. Одномодульні мають відносно невелику ємність ОВ.

Проектування ВОЛЗ на опорах

Полегшити і спростити процес проектування підвісних ВОЛЗ допоможуть різні конфігуратори, розроблені при безпосередній участі провідних технічних фахівців профілних заводів. Конфігуратор – безкоштовні онлайн-програми.

Кожен конфигуратор функціонально розбитий на ряд послідовних кроків: на кожному етапі користувач вносить вихідні дані свого проекту і на виході має результати у вигляді відповідних розрахунків.

  • Конфігуратор ВОЛЗ на ПЛ з ОКГТ
  • Конфігуратор ВОЛЗ на ПЛ з Оксна
  • Інші конфігуратори в допомогу
  • Конфігуратор PON в приватному секторі
  • Підбір оптичного кабелю
  • Підбір ОКГТ / ГТК
  • Підбір муфт і затискачів

Технології та особливості монтажу ВОЛЗ на опорах

Технології монтажу ВОК методом підвісу:

  • підвіс самонесучого * або 8-образного кабелю;
  • підвіс оптичного кабелю, вбудованого в грозотрос (ОКГТ) * або підвіс оптичного кабелю, вбудованого в фазний провід (ОКФП) ;
  • навівка оптичного кабелю на грозотрос, на фазний провід, на діелектричний трос, на оптичний самонесучий кабель (ЗМУ) 

Найширший спектр обладнання для монтажу кабеля Ви знайдете на сайті Setevoe.com.ua

Share

You may also like...