Як підключитися до інтернету за технологією PON

GPON – це технологія підключення інтернету, цифрового телебачення та IP-телефонії через один кабель. Її головна відмінність від інших технологій підключення послуг зв’язку – висока швидкість передачі даних. Пропускна спроможність Gigabit PON складає до 1 Гбіт/с, а значить, завантаження фільму в HD-якості займе трохи більше п’яти хвилин.

Повний спектр обладнання для ПОН пропонує магазин Gepon.com.ua. Розкажемо докладніше про те, що являє собою технологія, в чому ще її переваги і як можна підключитися.

Що таке підключення GPON

Gigabit PON – це різновид оптоволоконної мережі доступу, що передбачає прокладання кабелю прямо до квартири абонента та дозволяє отримати по одному кабелю кілька послуг зв’язку одночасно. Підключення через GPON інтернет-провайдери використовують для переведення клієнтів із застарілих мідних телефонних ліній на швидкісні та надійніші волоконно-оптичні лінії зв’язку.

схема ПОН

В чому суть. Раніше для передачі використовували електричний сигнал. Його передавали через мідні кабелі. У цього способу були недоліки, які впливали на швидкість та якість з’єднання.

Далі винайшли систему передачі сигналу за допомогою світла — волоконно-оптичні лінії зв’язку. Швидкість передачі даних збільшилася, можна використовувати один кабель для підключення відразу кількох послуг зв’язку — інтернету, ТБ і телефону. Різні послуги можна використовувати одночасно: наприклад, дивитися ТВ-канали у форматі високої роздільної здатності, завантажуючи фільми з Інтернету. При цьому якість і швидкість передачі даних будуть високими навіть при підключенні до мережі декількох пристроїв.

GPON – це абревіатура від Gigabit-capable Passive Optical Networks, гігабітна пасивна оптична мережа. «Пасивна» означає, що на ділянці розподільної мережі від АТС до абонента немає комутаторів та перемикачів, які ламаються, споживають електроенергію, потребують налаштування чи керування. Це робить мережу дешевшою в обслуговуванні та надійнішою в експлуатації.

Опис технології GPON

Від загального кабелю до квартири простягають персональний оптичний кабель. Його приєднують до терміналу, модему типу ONT (Optical Network Terminal), який встановлюють у квартирі. Через нього відбувається підключення всіх послуг – інтернету, телебачення та телефону. Модем має вбудований Wi-Fi, тому з будь-якого пристрою можна підключатися до мережі без дротів.

Термінал встановлюють максимально близько до отвору, через який волокно протягнуте. Кабель небажано тягнути далеко, тому що він дуже тендітний, а відновлювати його складно та затратно. Важлива умова монтування лінії GPON у квартирі – наявність поряд із дверима розетки для підключення модему. Після встановлення терміналу налаштовуються послуги зв’язку.

Як швидко інтернет працює через GPON

1 Гбіт/с – це загальна пропускна спроможність мережі. Вона не означає, що технологія ГПО забезпечить вам інтернет зі швидкістю 1 Гбіт/с. Тут багато залежить від потужності роутера. Але ви можете розраховувати на швидкість передачі даних до 500 Мбіт/с. Щоб зрозуміти, багато це чи мало, уявіть, що ця швидкість майже в мільйон разів вища за швидкість підключення, яка була в 90-х (56 кілобіт/с). На скачування фільму в HD-якості, який важить 7 гігабайт, тепер потрібно не більше п’яти хвилин. Надалі швидкість збільшуватиметься.

Share

You may also like...