Як правильно вибрати промисловий клей

21/04/2021

Как правильно выбрать промышленный клей  Клей являє собою рідку або пастоподібну речовину, яке дозволяє з’єднувати деталі. У промисловості клеї, як правило, є синтетичними. Клей широко використовується в якості з’єднувального матеріалу в електроніці, автомобілебудуванні, авіації, упаковці, будівництві, деревообробній галузі, виробництві побутової техніки, текстильної та взуттєвої промисловості. Одними з найбільш часто використовуваних в промисловості клеїв є епоксидні, ціаноакрілатні і поліуретанові клеї.

Як правильно вибрати промисловий / структурний клей?

Щоб правильно підібрати клей, спочатку необхідно перевірити, чи підтримує він з матеріалами, які необхідно склеювати.

Також необхідно враховувати умови навколишнього середовища, такі як температура (мінімальна і максимальна), вологість, вплив ультрафіолету, вплив хімічних речовин, таких як миючі засоби, кислоти і пил, які можуть вплинути на якість склеювання.

Необхідно також перевірити, чи підтримує клей з навантаженнями: постійне навантаження, вібрації, удари, зрушення, вигин і т.д. і особливо стійкість до відшарування (міцність на розрив).

Ви також повинні вирішити, чи буде ваша збірка розбиратися заново чи ні, і якщо так, то вибрати спосіб її розбору.

Необхідно також враховувати робочий час, тобто час, протягом якого можна змінити положення елементів збірки, а також час остаточного схоплювання, тобто час очікування, перш ніж збірку можна буде використовувати в нормальних умовах. Як правило, двокомпонентні клеї мають коротший робочий час і час остаточного схоплювання, ніж однокомпонентні. Ціанакриловий клей, час схоплювання якого становить кілька секунд, є винятком.

 

Нарешті, необхідно переконатися, що обраний клей відповідає стандартам, яким повинна відповідати збірка

 

В якому випадку потрібно використовувати епоксидний клей?

Вас також можуть зацікавіти епоксидні клеї, якщо вам необхідно реалізувати збірки, що володіють високою механічною міцністю, в тому числі ударопрочностью, стійкістю до зрушення або відшаровування. Епоксидні клеї можуть бути однокомпонентними або двокомпонентними.

 

Однокомпонентний епоксидний клей твердіє під впливом тепла, при температурі від 100 до 200 ° C. Переважно використовувати клей цього типу, якщо у вас є піч, індукційне або інфрачервоне обладнання, або хоча б пістолет гарячого повітря для фази затвердіння (сушіння і затвердіння клею), що може зайняти від 30 хвилин до 2 годин. Однокомпонентний епоксидний клей може представляти інтерес в якості заміни зварювального матеріалу, наприклад, при складанні твердосплавних інструментів з вольфраму.

 

Якщо у вас немає можливості нагріти збірку для полімеризації, ви можете використовувати двокомпонентні епоксидні клеї, які мають перевагу затвердіння при кімнатній температурі, навіть якщо можна прискорити процес нагріванням. Двокомпонентні епоксидні клеї зазвичай представлені у вигляді картриджів із статичним соплом для змішування, тому вам не доведеться змішувати їх самостійно. Залежно від типу епоксидного клею, термін служби, також званий «термін придатності», може варіюватися від декількох хвилин до декількох годин. Важливо вибирати епоксидний клей відповідно до необхідних умов, наприклад, прозорість склеювання, гнучкість, великий зазор між склеюваних деталями і т.д.

 

Епоксидні клеї можна розділити на три типи залежно від їх основних характеристик після полімеризації:

 

  • Жорсткі клеї забезпечують хорошу міцність на зрушення і довговічність. Ці клеї використовуються, зокрема, з жорсткими підкладками і високими статичними зарядами.
  • Гнучкі клеї (еластичні клеї) мають гарну ударостійкість і стійкість до відшарування, а також хорошою стійкістю до низьких температур. Ці клеї використовуються, зокрема, для слеіванія різних матеріалів з різним коефіцієнтом дилатації.
  • Стійкі клеї поєднують в собі властивості жорстких і гнучких клеїв

 

В якому випадку потрібно використовувати акриловий клей?

 

Акрилові клеї в основному використовуються для склеювання різних матеріалів, таких як пластмаса скло або дерево, а також метал. Вони мають гарну механічної опірністю, яка тим не менш нижче, ніж у епоксидних клеїв. З іншого боку, акрилові клеї, як правило, дешевше епоксидних клеїв.

 

Час схоплювання однокомпонентних акрилових клеїв відносно тривалий, близько 5-30 хвилин, але його можна прискорити шляхом нагрівання

 

В якому випадку потрібно використовувати поліуретановий або уретановий клей?

 

Поліуретанові клеї широко використовуються в будівництві, наприклад, для склеювання ізоляційних панелей. Ці клеї дуже гнучкі, але вони мають обмежену механічною міцністю в порівнянні з епоксидними клеями, особливо при високій температурі.

 

Однокомпонентні поліуретанові клеї полимеризуются, реагуючи на вологість навколишнього середовища. Вони можуть бути нанесені за допомогою нагріває пістолета для скорочення часу затвердіння. Якщо вологість повітря низька, краще використовувати двокомпонентний поліуретановий клей.

 

Уретанові клеї в основному використовуються для склеювання матеріалів на гумовій основі, таких як водолазні костюми.

 

В якому випадку потрібно використовувати Ціаноакрілатний клей?

 

Ціаноакрілатні клеї являють собою однокомпонентні клеї, які можуть мати рідку форму або гелеву форму. Ці клеї призначений для швидкого кріплення і забезпечують гарний опір зрушенню. При кімнатній температурі склеювання відбувається практично миттєво. Першими ціанакрілатний клеями були рідкі клеї, що ідеально підходять для склеювання жорстких матеріалів. В даний час існують варіанти ціанакрілатний клеїв в формі гелю з середньою і високою в’язкістю.

 

Рідкі клеї можуть наноситися на елементи, що збираються шляхом інфільтрації, вони наносяться за рахунок капілярного дії. З іншого боку, гелі особливо добре підходять для вертикальних поверхонь і пористих матеріалів.

 

Ціанакриловий клей прилипає до поверхні тільки в присутності вологи. Таким чином, якщо ваша поверхню абсолютно суха, клей не буде ефективний, оскільки не буде прилипати. Для вирішення цієї проблеми можна нанести тонкий шар води на поверхню, щоб почати затвердіння.

 

Ціанакрілатний клеї використовуються для склеювання металевих, скловолоконних, керамічних, картонних, гумових та пластикових деталей. Зверніть увагу, що для термостійких пластмас краще використовувати епоксидну смолу.

 

Недоліком цих клеїв є те, що вони мають низьку ударів і нестійкістю до високих температур.

 

В якому випадку потрібно використовувати акриловий клей?

Силіконові гелі є еластичні клеї, які забезпечують високий опір до динамічних навантажень і відмінну герметичність. Вони також мають гарну стійкість до розчинників, УФ-випромінювання і високих температур. Однак їх механічна міцність не дуже висока.

 

Однокомпонентні силіконові клеї вимагають високого вмісту вологи для полімеризації. При низькій вологості повітря, краще використовувати двокомпонентний клей.

 

В якому випадку потрібно використовувати двокомпонентний клей?

Незалежно від типу клею, перевага двокомпонентних клеїв полягає в тому, що вони не залежать від умов навколишнього середовища, час схоплювання добре контролюється, якщо суміш правильно дозована.

 

Змішування може проводитися автоматично на соплі картриджа або вручну. В такому випадку необхідно правильно дозувати кожен компонент. Деякі двокомпонентні клеї можуть виділяти шкідливі гази, тому краще використовувати їх в добре провітрюваних приміщеннях.

 

Share

You may also like...