Як вибрати генератор для дому або для дачі

Перед покупкою нового генератора, як правило, постає питання: як правильно вибрати та купити надійний генератор для дому, дачі чи роботи? Важливими аспектами при виборі генератора є якість, надійність, тривалий термін служби. На ринку зараз безліч пропозицій силового обладнання, але як і який вибрати бензиновий генератор, що володіє гарною якістю та потенціалом на довгі роки роботи, електрогенератор, який не принесе проблем у процесі експлуатації та “головного болю” при поломці та подальшому ремонті?

Який краще вибрати та купити генератор: дизельний чи бензиновий?

Перед покупкою генератора часто постає питання: який генератор купити краще – дизельний чи бензиновий? Вибір електростанції на кшталт двигуна – дизельний чи бензиновий – обумовлений як видом використовуваного палива, а й сферою застосування та призначенням генераторної установки.

Бензинові генератори – застосування, особливості, призначення

Малопотужні бензинові генератори в основному мають побутове застосування для дачі та заміського будинку, майстерень, дрібних ремонтно-будівельних робіт, а також для короткочасної експлуатації на виїзних заходах, експлуатації на малих підприємствах (магазини, гаражі, монтажні бригади, розважальні парки, свята тощо) . Ми рекомендуємо рамний бензиновий генератор Gudnord GT-5400-E

рамний бензиновий генератор Gudnord GT-5400-E

“Короткочасна” експлуатація бензинового генератора має на увазі роботу апарату не більше 2-3 годин до примусової зупинки на охолодження двигуна. Це суттєва відмінність бензинового від дизельного генератора, який може працювати практично безперервно. До того ж бензогенератори мають набагато менший ресурс. Дизельгенератор Вам прослужить набагато довше. Бензинові електрогенератори, як правило, мають менший розмір і набагато легше за вагою, ніж дизельні електростанції, що робить їх легко переміщуваними (портативними).

Варто враховувати, що бензиновий генератор залежить від погодних умов. У зимовий сезон бензогенератор рекомендується монтувати або зберігати в приміщенні, що опалюється, або в спеціальних кожухах і контейнерах з обладнаною системою підігріву, інакше, Ваш бензиновий генератор просто не заведеться за низької мінусової погоди. Якщо під генератор відводиться спеціальне приміщення в будинку, пам’ятайте, що в цьому випадку необхідна установка вентиляції припливно-витяжної системи для виведення вихлопних газів.

Дизельні генератори – застосування, переваги

Дизельні електростанції мають великий діапазон потужностей і застосовуються для більш тривалого та високовольтного постачання електроенергії як заміської нерухомості, так і різних промислових або господарських об’єктів. Дизельні генератори, здебільшого, відрізняються найбільшими габаритними розмірами та обсягами паливних баків, а також тривалою автономною роботою двигуна.

Варто відзначити, що дизельні генератори мають більш високу надійність і довговічність, тому мають більш високу вартість. Пов’язано це з тим, що моторесурс дизельних електростанцій є значно вищим, ніж у бензогенераторів, що впливає на збільшення терміну служби обладнання. При інтенсивній роботі двигун дизельної електростанції не так швидко перегрівається, як у бензинового генератора, який необхідно через кожні дві-чотири години безперервної роботи відключати та давати час для охолодження двигуна (особливо у спекотну погоду). Ця властивість, поряд з технічним обслуговуванням, що вчасно виробляється, продовжує період експлуатації дизельної електростанції (ДЕС).
Сфера застосування дизель генераторів дуже велика: від промислових виробництв, адміністративних та громадських установ до малих підприємств, магазинів, заміських будинків, котеджів і т.д.

Відмінності за властивостями палива для генераторів, що використовується

Бензинове паливо при тривалому зберіганні має властивість розшаровуватися (розподіл на суміші, зниження октанового числа). Процес цей виникає при тривалому зберіганні палива бензинового в паливному баку генератора, через неякісної або розведеної сировини, а також під дією зовнішніх температур. Це одна з причин, чому найчастіше бензинові електрогенератори для резервного використання комплектуються невеликими паливними баками. При використанні такого “застарілого” палива можливе швидке зношування генераторної установки і, навіть, її поломка. Тому, з додаткової профілактики, бензогенератори рекомендується запускати не рідше одного разу на два-три тижні, і, по можливості, міняти паливо при тривалому простої обладнання.

You may also like...